Masáže


MASÁŽ HLAVY

Základem je tradiční indická masáž založená na principu Ájurvédy.

Pokud se masáž hlavy provede správně, může nahradit masáž celého těla. Hlava je centrem nervového systému a její masáží se zklidňuje a uvolňuje celý nervový systém. Je to vpravdě blahodárná metoda k uvolnění napětí a každodenního stresu, pročištění organismu, regeneraci těla a oživení všech smyslových orgánů.

BODY-MIND INTEGRATIVNÍ TERAPIE

je masáž celého těla prováděná jemnými, ale přesto pevnými pohyby. Tato masáž uvolňuje svaly, nemocné klouby a celkové napětí v těle. Je vhodná pro každého, ale preferuji ji zejména u starších lidí s onemocněním pohybového aparátu.

Pacient leží na lehátku, nesvléká se, je oblečen do pohodlného oděvu a je přikrytý tenkou dekou. Nejdříve je masírována přední a poté zadní strana těla. Masáž je prováděna na celém těle od hlavy až ke kotníkům, včetně rukou. Není bolestivá. Je vhodná i pro pacienty, kteří jiné masáže velmi špatně snášejí.

Celková délka masáže bývá zhruba 45 - 60 minut, dobu nelze přesně stanovit, je odvozena od potřeb pacienta.

ČÍNSKÁ MASÁŽ

je masáž, která tvoří nedílnou součást tradiční čínské medicíny a má dlouholetou tradici. Při její aplikaci se stimulují příslušné akupresurní body.

Při této masáži se používá několik technik u sedícího nebo ležícího pacienta:

  • masírování
  • baňkování
  • moxování
  • Gua Sha (kvaša)

 

MASÁŽ KRÉMEM ARTRIN

je příjemná uvolňující masáž. K masáži je používán krém Artrin.

 

ČÍNSKÁ MASÁŽ HORKÝMI KAMENY

pochází ze západní Číny, Tibetu a Nepálu, kde kamenům připisovali záhadnou, mimořádnou a neviditelnou léčivou sílu.

Pravidelné používání masáže horkými kameny má pozitivní účinek na celkový stav organismu - jak tělesný tak i duševní, neboť se při masáži aktivují i čakry a meridiány (akupunkturní dráhy - dráhy energie). Během masáže horkými kameny se dráhy jemně aktivují, případně vyrovnávají. Celý organismu se nabije energií a vitalitou, energetické pole se posílí a zharmonizuje.

Masíruji olivovým olejem, neboť má všechny předpoklady potřebné k péči o tělo. Skladbou svých mastných kyselin odpovídá podkožní tukové tkáni. Vitamín E podporuje elasticitu a odolnost kůže, dobře se snáší a působí jako přírodní antioxidant.

Můžeme masírovat celé tělo nebo jenom některé části těla.

 

Všechny masáže jsou prováděny na základě Živnostenského oprávnění pro Masérské, rekondiční a regenerační služby.